KEVÄÄN 2020 RYHMÄT

20.12.2019

HARRASTERYHMÄT


Harrasteryhmien kevätkausi 2020 alkaa viikolla 2 (ti 7.1.2020 alkava vko), vaikka ryhmäinfossa olisi lukenut vko 3!


Ryhmät harjoittelevat Tavastia-Areenalla (Hattelmalantie 25, L-rakennus) ja Elenia-Areenalla (Härkätie 17 B).


ILMOITTAUTUMINEN HARRASTERYHMIIN ON ALKANUT JA PÄÄTTYY 12.1.2020

1. Kirjaudu Hoikaan tämän linkin kautta https://go.hoika.net/public/Login.aspx

    Ensimmäistä kertaa järjestelmään kirjautuessasi klikkaa rekisteröidy ja lisää vanhemman tiedot ja luo lapsesta                  alikäyttäjä ennen ilmoittautumista.

2. Seuraavaksi klikkaa etusivun vasemmassa reunassa olevan ilmoittautuminen kuvakkeen päältä.

3. Nyt näet ryhmät joihin voit ilmoittaa lapsesi. Näkyvät ryhmät määräytyvät lapsen syntymävuoden perusteella. 

4. Ryhmävalinnan jälkeen jatka vaiheeseen 2: maksujen hyväksyminen.

5. Hyväksy ja jatka vaiheeseen 3: laskun tulostus ja maksu.



Heti ilmoittautumisen jälkeen lasku lähtee jäsenrekisteriimme merkittyyn sähköpostiin.

Huomioittehan, että jos ryhmään ei tule tarpeeksi osallistujia, yhdistämme ryhmiä parhaamme mukaan, jotta saamme jokaisen kiinnostuneen harrastajan sopivaan ryhmään. Mikäli jokin ryhmä ei toteudu, ilmoitamme tästä jäsenrekisteriimme merkittyyn sähköpostiosoitteeseen.

VOIMISTELUKOULUT

Puput ma klo 17:00-17:45 / 2014-2013s. 

Pingviinit ma klo 17:45-18:30 / 2014s.

Kuutit ti klo 16:15-17:00 / 2016s.

Kultakalat ti klo 17:00-17:45 / 2013s.

Koalat ti klo 17:45-18:30 / 2012-2013s.

Delfiinit la klo 11:30-12:30 / 2011-2012s.

Siilit su klo 13:30-14:15 / 2015s.

Sammakot su klo 14:15-15:00 / 2010s.

TEMPPUKERHO

Su klo 12:30-13:30 / 2012-2014s.

ESIVALMENNUS

2014-2015s.

To klo 17:00-18:00

Su klo 16:00-17:00

KILPAVALMENNUS

2012-2013s.

Ke klo 17:00-18:00

Su klo 15:00-16:00

PARKOUR

Parkourin ryhmät ovat vaihtuneet Elenia-Areenalle torstaipäiville. Ryhmiä on kevätkaudella kolme: 

Parkour Presit 1 to klo: 17:00-18:00 / 2008-2011-syntyneet

Parkour Presit 2 to klo: 19:00-20:00 / 2008-2011-syntyneet

Parkour Käpit to klo: 20:00-21:00 / 2003-2007-syntyneet


TELINEVOIMISTELU / Tavastia-Areena

TV Flikki ma klo 16:00-17:00 / 2006-2007-syntyneet

TV Kärrynpyörä ma klo 17:00-18:00 / 2010-2011-syntyneet

TV Voltti ma klo 18:00-19:00 / 2008-2009-syntyneet

TV Kärrynpyörä ti klo 19:00-20:00 / 2011-2012-syntyneet 


TELINEVOIMISTELU / Elenia Areena

TV Flikki torstai Elenia-ryhmä siirtyy maanantaille klo 18:30-19:30 Elenia-Areenan volttimonttuun / 2006-2009-syntyneet --> uusi nimi = TV Flikki maanantai Elenia


TV Kuperkeikka pojat Elenia to klo 18:00-19:00 / 2006-2009-syntyneet

RYTMINEN VOIMISTELU

RV Kirput to klo 18:00-19:30 & la klo 10:00-11:30 / 2005-2010-syntyneet


Rv Minit -ryhmä on yhdistynyt Kirput-ryhmän kanssa kevätkaudelle 2020.

JOUKKUEVOIMISTELU

Amelie ke klo 18:00-19:00 & su klo 17:00-18:30 / 2011-2012s.

Aurora ti klo 16:00-17:30 & la klo 9:00-11:00 / 2010-2011s.

Jadebella ti klo 17:30-20:00 & to klo 16:00-18:00 / 2006-2011s.

Jadebella-joukkue on muodostettu syyskaudella 2019 voimistelleista joukkueista: Jadeliinat harraste ja Bellariinat harraste.

KILPARYHMÄT



Kilparyhmien kevätkausi alkaa valmentajan ohjeistuksen mukaisesti mutta viimeistään viikolla 2 (ti 7.1.2020 alkava vko).


Ryhmät harjoittelevat Tavastia-Areenalla (Hattelmalantie 25, L-rakennus).



Kilparyhmät ovat ns. suljettuja ryhmiä. Jos lapsesi on kiinnostunut liittymään johonkin kilparyhmistämme, otathan yhteyttä lajin vastuuvalmentajaan.

Jos lapsesi kuuluu jo johonkin kilparyhmään, ilmoittautuminen jäsenrekisteriimme tehdään 12.1.2020 mennessä.

Akrobatiavoimistelu

Janette Virkkunen / janette.virkkunen@gmail.com

Joukkuevoimistelu

Janika Salomaa / janikasalomaa.hamvs@gmail.com

Rytminen voimistelu

Valentina Farkass Sambolec / valentinafarkass.hamvs@gmail.com

Telinevoimistelu

Marita L. / hmlvoimisteluseura@gmail.com

AKROBATIAVOIMISTELU

Hiput 2 (1.lk) ti klo 16:00-17:30, to klo 16:00-17:30

Hiput 3 (1.lk) ti klo 16:00-17:30, to klo 16:00-17:30, su klo 16:00-18:00

Kiteet (2.lk) ti klo 17:30-19:00, to klo 17:00-19:00,  su klo 16:00-18:00

Kristallit (3.lk) ti klo 17:30-19:00, to klo 18:30-20:30, su klo 16:00-18:00

JOUKKUEVOIMISTELU

Adalmiinat ti klo 16:00-17:30, pe klo 18:00-20:00 & la klo 12:00-14:00 / 2010-2011s.

Jadeliinat Pink ke klo 16:00-18:00, to klo 16:00-18:00 & la klo 11:30-13:30 / 2008-2009s.

Jadeliinat Blue ma klo 16:00-18:30, to klo 16:00-18:00 & su 12:00-14:30 / 2008-2009s.

Rosabella ma klo 18:00-20:30, ke klo 16:00-18:30, to klo 18:00-20:00 & su klo 14:30-17:00 / 2006-2007s.

Rebella ma klo 16:00-18:30, to klo 18:00-20:00, pe klo 18:00-20:00 & su klo 14:30-17:00 / 2004-2006s.

Spiraliinat ma klo 18:00-20:30, ke klo 18:00-21:00, pe 16.00-18:00 & su klo 17:00-20:00 / 2002-2004s.

RYTMINEN VOIMISTELU

RV Kilpa pienet 1 ti klo 16.00-18:00, ke klo 16:00-18:00, to klo 16:00-19:00, pe klo 16:00-19:00

RV kilpa pienet 2  ti klo 16.00-19:00, ke klo 16:00-19:00, to klo 16:00-19:00, pe klo 16:00-19:00

RV Kilpa isot ti klo 18:00-21:00, ke klo 16:00-21:00, to 18:00-21:00, pe 18:00-21:00 & la klo 10:30-15:00

RV Minellat ti klo 18:00-20:30, ke klo 18:00-20:30, la klo 11:30-15:00

TELINEVOIMISTELU

Saltot ma klo 18:30-21:00, la klo 10:00-13:00

Perhoset  ti klo 18:30-21:00, la 13:00-15:00

Piruetit su klo 18:00-20:00